restauracja włoska Bianca Kraków

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród wielu wariantów, jakie daje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, połączeń oraz duża dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie potrawy

Polakom włoska kuchnia, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie potrawy

Makarony to podstawa włoskiej kuchni. Włosi gotują pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do tej potrawy. bianca Kraków Ryby, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy drobiowe oraz przeróżne przyprawy, powodują, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też risotto, focaccia, piada i szeroki wybór deserów – np. tiramisu czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *