Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeśli pragniesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są niesłychanie obfite i wielokrotnie zawierają niemało mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie trochę, żeby odkryć, że są w rzeczywistości smaczne i warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami które jedzą na co dzień jest chleb i polska kiełbacha.

Restauracja przy Rynku

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zdumiewającego chleba oraz rozkosznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o innowacyjne smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w szablonowej polskiej kuchni?

restaurants main market square krakow

W najwyższym stopniu tuzinkowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej również odszukać faktycznie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem rozmaitych, czasem egzotycznych potraw.
•    Prócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw i bardzo dobre polskie napoje i nasycać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *