Krakow Restaurant italian Cuisine

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w Polsce najbardziej popularny typ restauracji. Cenimy włoskie jedzenie bo jest smaczne, sycące oraz ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza czymakarony. Mocniej wrażliwi degustują mniej znane dania obiadowe takie jak canelloni, polentę i włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku cechom: jak wiele półproduktów naprawdę pochodzi z Włoch, czy w karcie znajdują się też nie tak znane dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata różnorodność i jedzenie z wielu części kraju. Prawdziwie włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski smak.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to nie oznacza, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wino włoskie

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zapominać trunków. Posiłek bez wyjątku musi obejmować również trunek. Lampka alkoholu to we Włoszech reguła. Restaurants near Main Market Square Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro i noto z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę chce być postrzegana jako klasycznie włoska, powinna posiadać szeroką kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć wyjątkowość włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto poszukać restauracji, która umie przygotować nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *